بازار یابی چیست | در طراحی سایت

78 / 100

بازاریابی چیست؟

همه ما هر روز کلمات ،تبلیغات ،فروش بازاریابی و کلماتی از این دست را زیاد میشنویم. بسیاری از ما از آنها استفاده می کنیم اما واقعا چند نفر از ما معنای واقعی بازاریابی را می دانیم؟

اگر سری به صفحات نیازمندیهای روزنامه های مختلف زده ،باشید بخشهایی را به عنوان استخدام بازاریاب خواهید دید.

از تماس با آگهی دهنده ها متوجه میشوید که به دنبال اشخاصی هستند تا با مراجعه به مکان های مختلف (مثلا سوپر مارکتها و فروشگاهها اقدام به معرفی و فروش محصولاتشان کنند.

بازاریابی چیست

 

 اما آیا این معنی دقیق بازاریابی است؟

پاسخ کاملا منفی است هر چند که ویزیتوری و فروش بخشی از فرآیند بازاریابی هستند اما به معنای آن را کامل نمیرسانند پس معنای دقیق بازاریابی چیست؟ برای پاسخ به این سوال کمی باید در تاریخ قدم بزنیم زندگی انسانهای اولیه را تصور .کنید جامعه ای که انسانها به صورت گروهی به شکار می رفتند و مایحتاج خوراکی خود را تامین میکردند تقریبا هر گروه مسئول تامین همه نیازهای خود بود و معامله ای بین گروه ها شکل نمی گرفت مگر به صورت هدیه دادن خیلی طول کشید تا بشر متوجه شود که میتواند معاملههای پایاپای انجام دهد سلاح در برابر غذا و یا ابزار ضروری در مقابل پوست حیوانات و …

در دوران یک جا نشینی معاملات پایاپای ادامه داشت؛ حتی پی از اختراع سکه با آمدن سکه و رایج شدن استفاده از آن معاملات شکل دیگری به خود گرفتند کسب و کارها شکل ها و مکان های به خصوص پیدا کردند مردم دیگر برای رفع نیاز خود میتوانستند آزادانه تر عمل کنند. مثلا با پرداخت چند سکه غذا یا لباس مورد نیاز خود را تهیه می کردند.

این روش معامله با پیدایش اسکناس کامل تر شد کاغذهایی که دولتها آنها را ،چاپ عرضه و تضمین می کنند. با ظهور انقلاب صنعتی در اروپا مشاغل تخصصی تر و حرفهای تر شد سرعت پیشرفت تمدن بشری بیشتر از پیش گردید و انجام معاملات مختلف نیز صعود چشمگیری یافت.  شرکتهای بزرگ پدید آمدند و هر کدام به رفع نیازهای مردم پرداختند و با اختراعات جدید سعی نظر تعداد بیشتری از مشتریان را به خود جلب کنند.

 

بازار یابی چیست | طراحی سایت

 

داشتند در ادامه ی زندگی پر فراز و نشیب ،بشر بار دیگر ماشین پیشرفت شتاب و سرعت بیشتری گرفت؛ این بار با طلوع خورشید عصر الکترونیک عصری که ما نیز جزوی از آن هستیم. با گسترش استفاده از کامپیوترهای شخصی و ابداع ،اینترنت مفهوم پول الکترونیک یا همان اعتبار الکترونیک متولد شد و انقلاب بزرگی در مبادلات ایجاد کرد.

معملاتی که تا پیش از این محدود به منطقه جغرافیایی خاصی بودند دیگر در هر زمان و مکانی قابل انجام شدند. این یعنی شکستن مرزهای کسب و کاره خواندید بخشهایی از کتاب تاریخ تمدن بشری نبودند بلکه آنها را بیان کردم تا به نکته ای جالب برسیم به این نکته که انسانها از ابتدای حیاتشان بازاریابی را ابداع کردند.

اگر به حرف هایی که گفته شد دقت کنید در میابید که در همه اعصار ما انسانها دارای نیازهایی بوده ایم.

بازار یابی چیست | در طراحی سایت

 

 

جهت ساخت حساب فریلنسری در سایت فریلنسر و آپ ورک

همین حالا سفارش خود رو ثبت کن ..!

Tags: بازار یابی چیست, طراحی سایت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up

سفارش + مشاوره رایگان