طراحی سایت

94 / 100

طراحی سایت

با راههایی که برای کسب درآمد از اینترنت در ایران مناسب هستند آشنا شوید ؟

از صفر تا صد

از وقتی که با اینترنت و فضای مجازی آشنا شدم بخشی از ارتباطات، کارهای روزمره و تخصصی خود مانند تحقیق در مواردی که به اطلاعات وسیع نیاز داشتم را به این شبکه گسترده منتقل کردم. خیلی زود متوجه شدم که ارتباطات و متعاقب آن انتشار اطلاعات داخل شبکه ، با سرعت باورنکردنی نسبت به خارج از دنیای کند و همین امر باعث شد تا علاقه ی شدیدی نسبت به کسب تجربیات تازه در این دنیای بی مجازی رشد بی نهایت پیدا کنم .

بعد از گذشت مدت کوتاهی دریچههای تجربی جدیدی به رویم گشود. تجربه شیرین وبلاگ نویسی از جمله آنها بود. در واقع به وسیله وبلاگ نویسی و دستکاریهایی که گاه و بی گاه در آن انجام . می دادم و تجربیات حرفه ای نوشتن در وبلاگ (1) جرات این را پیدا کردم که ایدههایم را در دنیای مجازی اجرا کنم فعالیت خبری که در کنار تحصیلم در دوران دبیرستان داشتم ، باعث شده بود تا نسبت به موضوعات بی تفاوت نباشم و به راحتی از کنار آنها عبور نکنم.

به این معتقد بودم که هر چیز ارزش یک بار تجربه کردن را دارد . البته الان این عبارت را این گونه تصحیح میکنم که هر چیز بنابر میزان سودمند یا زیان آور بودنش ارزش امتحان کردن پیدا می کند.

مطمئنا خیلی از آنهایی که این مقاله، نوشته یا هر چیزی که اسمش باشد را میخوانند ، در دوران شیرین جوانی (درست مثل خود من ) به سر میبرند.

این حرف من نیست!

فقط کافی است تا سری به سایت های مختلف که آماری از کاربران اینترنت در دنیا را منتشر می کنند بزنید، تا مشاهده کنید که طبق آمار بیش از هفتاد و پنج درصد کاربران اینترنت در ایران را نوجوانان و جوانان بین 15 تا 35 سال تشکیل می دهند !

اگر آمار و اطلاعاتی را که وب سایت مرکز آمارهای جهانی اینترنت از وضعیت کاربران اینترنت در جهان منتشر کرده است را دقیق تصور کنیم ، ایران دارای 43200000 چهل و سه میلیون و دویست هزار ) کاربر اینترنت است که این رقم برابر با بیش از پنجاه و هفت درصد جمعیت کل کشور است.

برای بدست آوردن تعداد کاربرانی که به صورت دائمی از اینترنت استفاده می کنند ، می بایست از تخمین استفاده کنیم .

تخمین من در این مورد چیزی در حدود سی تا چهل درصد آمار اعلام شده است. یعنی تقریباً 13 تا 17 میلیون نفر .

طراحی سایت

با راههایی که برای کسب درآمد از اینترنت در ایران مناسب هستند آشنا شوید ؟

از صفر تا صد

به خودی خود این اعداد و ارقام ذهن شما را به سمت یک جامعه به نام جامعه مجازی می برد که همانند جامعه حقیقی که در حال حاضر در آن زندگی میکنیم، تحصیل میکنیم ، غذا می خوریم و … دارای مفهومی به نام جمعیت است و موازی با شخصیت مجازی که هر یک از افراد این جامعه برای خود ایجاد کرده اند ، همگی واقعیتی حقیقی دارند .

از بحث های تخصصی پرهیز میکنم؛ چون این نوشته قرار نیست فقط برای عده ای خاص باشد ! بلکه مخاطبان آن تمامی کاربران دائمی اینترنت ایران .هستند (البته کسانی که به بحث کسب درآمد از اینترنت علاقه دارند )

همین الان که در حال نوشتن این متن هستم، مطمئنم که تقریبا 20 درصد از کاربران دائمی اینترنت ایران به فکر استفاده تجاری از آن و به نوعی کسب درآمد از طریق دنیای مجازی هستند و تعداد خیلی زیادی از آن ها کارهایی را در این زمینه انجام دادهاند و تجربیاتی نیز کسب کرده اند .

برای درک بهتر این موضوع همین الان صفحه مرورگر خود را باز کنید و در موتور جست وجوی محبوب گوگل عبارت کسب درآمد از اینترنت را وارد کنید و روی کلید جست و جو کلیک کنید .

صفر تا صد فروش آنلاین 743000 صفحه مربوط به این عبارت در گوگل پیدا شد .

یک بار دیگر به صفحه جست و جویی که در گوگل انجام دادید ( عبارت کسب درآمد از اینترنت ) برگردید درصد خیلی زیادی از این نتایج و صفحات اشاره به فعالیت در سایتهایی دارند که به ازای انجام کارهایی محدود به شما مبالغی پرداخت می کنند سایتهایی که در زمینه PTC  پرداخت به ازای کلیک  آن را با سیستم های PPC که کار دارند اشتباه نگیرید …

PTR پرداخت به ازای خواندن نامه ها و متن ها  ازای ثبت نام و روشی به نام OFFER که کمتر از بقیه به چشم می خورد.

به  هیچ عنوان نمی خواهم دوستانی که در این زمینهها فعالیت میکنند را نا امید کنم . اما باید به صراحت بگویم آن طور که من این روشها را تجربه کرده ام و تحقیقاتی که چه از دوستان نزدیک و چه در خود اینترنت انجام دادم این موارد در کشور ما به هیچ وجه منجر به کسب درآمد نخواهد شد و چیزی جز هزینه برای شما نخواهد داشت.

شاید در کشورهای دیگر هم به همین گونه باشد….

دلایل فراوان برای این حرف دارم که به بیان دو تا از آنها در این جا اکتفا میکنم؛ چون در این مقاله هیچ عنوان قصد آسیب شناسی ندارم .

اولین دلیل اینکه زمانی که انجام این کارها از ما میگیرد در قبال درآمدی که خواهد داشت بسیار زیاد است دوم اینکه شاید شما در ابتدا با گستردگی در کارهای پیشنهادی مواجه میشوید درآمد بالایی داشته باشید؛ اما یک دفعه فعالیتها به شکل چشم گیری محدود میشود و هرچه میخواهید تلاش کنید که درآمد بیشتری داشته باشید نخواهید توانست . ( مثل اینکه کم کم لازم میشود به فکر مقاله آسیب شناسی باشم !

راههایی که برای کسب درآمد از اینترنت در ایران مناسب هستند آشنا شوید ؟

فروش اینترنتی

راه اندازی وب سایت های خدماتی

همکاری های تجاری

راه اندازی پورتالها عمومی و تخصص

آموزشهای آنلاین

سرمایه گذاری در پروژه های گوناگون

در این مقاله قرار است در مورد اولین و پردرآمدترین روش یعنی فروش اینترنتی و به طور اختصاصی در مورد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی از صفر تا صد آن صحبت کنم….

لطفا تا انتها با من همراه باشید .

شما میخواهید یک کسب و کار فارغ از بزرگ یا کوچک بودن (آن با کمترین هزینه راه اندازی و از طریق آن کسب درآمد کنید. پس اجازه بدهید قبل از اینکه وارد مبحث اصلی شویم چند قانون نا نوشته در مورد کار را با هم مرور کنیم :

حوصله و صبر داشته باشید برای شروع یک کسب و کار باید حوصله داشته باشید حوصله و صبر در برابر شکست انجام کارهای تعریف شده و گاهی اوقات یکنواخت مثل وارد کردن اطلاعات و مشخصات محصولات در سایت مطالعه و آزمایش راههای جدید حرفهای ضد و نقیض و …. برای تمامی این ها باید حوصله داشته باشید.

برای کارتان زمان بگذارید شاید خیلی در اینترنت دیده باشید که میتوانید با اختصاص زمان کم به میزان قابل توجهی درآمد دست یابید.

این گفته درست است اما نه برای شروع یک کسب و کار اینترنتی آن هم در شرایطی که میخواهیم با هزینه ی بسیار پایین آن را راه اندازی کنیم مسلما در ابتدای کار مجبورید بسیاری از کارها را خودتان انجام دهید؛ به همین خاطر می بایست زمان قابل توجهی برای آن اختصاص دهید. این زمان ممکن است یک ساعت یا پانزده ساعت در یک روز باشد کار بیهوده انجام ندهید شما می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید پس باید فکرتان روی آن متمرکز باشد.

با انجام کارهای بیهوده رشته ی افکارتان را به هم نپیچید هرچه فکرتان پراکنده تر ،باشد زمان بیشتری از دهید. باید بدانید که زمان با ارزش ترین چیزی است که در دست یابی به هدفتان دارید حتی با ارزش تر از سرمایه مالی که در اختیار دارید.

بهترین خدما را انتخاب کنید  حتما این مثال را شنیده اید هر چقدر پول بدهی همان قدر آش خوری!

این ضرب المثل عینا در کسب و کار هم کاربرد دارد. اگر می خواهید بهترین خدمات را به مشتریانتان ارائه دهید باید از بهترین خدمات و مواد اولیه بهره ببرید.

البته همیشه بهتر بودن به معنای گران قیمت بودن نیست اگر کمی حوصله داشته باشید و خوب جست و جو ،کنید مسلما خدمات خوب با قیمت های خوب خواهید یافت. توجه داشته باشید که با خدما بهتر مشتریان راضی تری خواهید داشت.

برنامه ریزی مالی داشته باشید:

اینکه بدانید چه میزان پول را در چه مرحله ای از کسب و کارتان و برای به دست آوردن چه چیزی باید هزینه کنید خیلی مهم است برنامه ریزی مالی باعث می شود تا میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارتان را تخمین بزنید و کسب و کارتان را با حداقل هزینه کنترل شده راه اندازی کنید در ابتدای هر کسب و کار باید لیست هزینه هایتان را طبق برنامه ریزی تان استخراج کنید این لیست یکی از حیاتی ترین موارد لازم برای کسب و کار شماست .

عدم تهیه این لیست و یا اشتباه در تهیه ی آن میتواند شما را دچار مشکلات فراوانی در کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید کنید .

اما این لیست آن قدرها هم وحشتناک نیست ! فقط کافی است که قلم و چند کاغذ بردارید و حداقل هایی را برنامه ریزی تان دارید لیست کنید. سپس هزینه هر کدام را جلوی آن یادداشت نمایید

با خودتان کاملاً که در صادق باشید  حتی کوچکترین هزینه ای که ممکن است در کسب و کارتان داشته باشید بنویسید .

اجازه بدهید تا کمی کمکتان کنم برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی لیست حداقل هزینهها به صورت زیر است:

  • کامپیوتر برای شروع یک دستگاه
  • اینترنت پر سرعت (ترجیحا (ADSL)
  • یک خط تلفن
  • پرینتر (ترجیحا لیزری
  • نمونه محصولات
  • فضا و آدرس اینترنتی هاست و دامنه ترجیحا یک ساله)
  • خرید فروشگاه ساز
  • بازاریابی و تبلیغات
  • هزینه ی سیستم تحویل پستی
  • هزینه های متفرقه

طراحی سایت

با راههایی که برای کسب درآمد از اینترنت در ایران مناسب هستند آشنا شوید ؟

از صفر تا صد

توجه داشته باشید که همیشه مبلغی را به عنوان هزینههای متفرقه همان) هزینههایی که ممکن است در برنامه ریزی از قلم بیفتند در نظر بگیرید تا حد ممکن قیمتهایی را که یادداشت میکنید واقعی باشند. برای تهیه این لیست زمان بگذارید .

پس از اتمام لیست هزینهها را جمع کنید. حالا به عدد به دست آمده %30 نیز اضافه کنید .

مثلاً اگر عدد به دست آمده 100 باشد، به آن 30 تا هم اضافه کنید . حاصل مقدار هزینه ای است که شما برای راه اندازی کسب و کارتان نیاز دارید نترسید! اگر عدد به دست آمده با بودجه ی شما همخوانی ندارد یک بار دیگر به لیست خود نگاه بیندازید .

این بار الویتها را مشخص کنید. همان چیزهایی که حداقل لازم دارید تا کسب و کارتان به بهره برداری برسد. ضمن اینکه ممکن است خیلی از چیزهایی را که در این لیست آورده اید را در حالت حاضر در اختیار داشته باشید .

مثلاً امروزه دیگر هر خانه حداقل یک کامپیوتر وجود دارد . بله می توانید از کامپیوتر شخصی تان برای شروع کسب و کارتان استفاده کنید پس میشود خیلی ساده این لیست را کوچکتر ، کاراتر و کم هزینه تر کرد مطمئن باشید که میتوانید حتی با سرمایهی بسیار کم (در حد دویست هزار تومان کارتان را شروع کنید.

فضای کسب و کارتان را بشناسید ما انسانها همیشه از ناشناخته ها وحشت داریم اولین باری که می خواهید به جایی سفر کنید کمی استرس دارید؛ اولین سفر با هواپیما میتواند کمی نگران کننده باشد .

این استرس گاهی منجر به این میشود که دست به کارهای عجولانه بی موقع و بی مورد بزنیم و ممکن است باعث از دست رفتن منابع فرصتها و گاهی شکست در کسب و کار شود پس سعی کنید با شناخت فضای کسب و کار و بالا بردن آگاهی خود در مورد آن میزان استرس و اشتباه خود را کاهش دهید تا همیشه جدیدترین کتابهای مربوط به کسب و کارتان را مطالعه کنید. آموزش های لازم را فرابگیرید.

اینترنت منبع آموزشی گسترده ای در زمینه های مختلف است.

کاری را که عاشقش هستید انجام دهید درست است که همه ما کاری را انجام میدهیم | درآمد داشه باشیم اما این اشتباه محض است که به خاطر پول کاری را انجام دهیم که دوست نداریم عشق شما دلیلی است که باعث میشود تا بدون خستگی و با پشتکار به سمت هدفتان گام بردارید و به موفقیت برسید.

اگر فروش اینترنتی را دوست ندارید همین الان این مقاله را کنار بگذارید و به دنبال عشقتان بروید اما اگر دوست دارید در مورد آن بدانید به خواندن ادامه دهید. شاید این همان چیزی است که به دنبالش میگردید!

بهره برداری را با حداقلها انجام دهید: برای اینکه از تحمیل هزینههای بالا جلوگیری کنید، پیشنهاد کنم که در ابتدای تصمیم گیری برای شروع و راه اندازی کسب و کارتان ، یک برنامه ریزی تا زمان بهره برداری برای خود داشته باشید. به این صورت که حداقل امکانات مورد نیاز برای بهره برداری از یک پروژه را یادداشت کنید و آنها را انجام دهید .

مثلاً اگر خواهید یک سایت راه اندازی کنید، حداقل امکاناتی که می توانید به کاربران ارائه دهید و آنها را جذب کنید چیست؟

آنها را یادداشت و پیاده سازی کنید. به محض اینکه آن ها را اجرا کردید و از کارکردشان مطمئن شدید، پروژه را عمومی کنید تکه های پازل را کنار هم بچینید پس از برنامه ریزی و تنظیم لیست هزینهها زمان آن می رسد که موارد لازم برای شروع کسب و کار خود را فراهم کنید و ایدههایتان را پیاده سازی نمایید.

همیشه برای انجام کارهایتان هدف داشته باشید چرا کار بدون هدف محکوم به شکست است.

طراحی سایت

با راههایی که برای کسب درآمد از اینترنت در ایران مناسب هستند آشنا شوید ؟

از صفر تا صد

 

 

 

جهت ساخت حساب فریلنسری در سایت فریلنسر و آپ ورک

همین حالا سفارش خود رو ثبت کن ..!

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up

سفارش + مشاوره رایگان